Šodien, 1.februārī, Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs ar Izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski un Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Aldonu Vrubļevski Rīgā parakstīja vienošanos par 2017.gada Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes rīkošanu Cēsīs. Olimpiāde pilsētā norisināsies no 7. līdz 9.jūlijam. Cēsis pirmoreiz būs Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes galvenais organizators. Sporta sacensības notiks arī Smiltenes, Siguldas, Priekuļu, Valmieras, Jūrmalas, Burtnieku, Valkas un Rīgas novados.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, parakstot vienošanos, norādīja: “Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde ir nozīmīgākais kompleksais sporta pasākums skolu jaunatnei Latvijā. Tie ir sporta un jauniešu svētki, kas kopā pulcē tūkstošiem Latvijas jauniešu, lai spertu pirmos nopietnos soļus augstiem sasniegumiem lielākās un mazākās sporta arēnās. Jauniešiem šeit ir iespējas pierādīt savu cīņas sparu, neatlaidību un komandas kopības sajūtu, apliecinot sava novada, pilsētas sportisko garu. Aiz visa tā ir nenovērtējams Latvijas kuplās sporta skolotāju saimes un treneru darbs, kuri spēj atklāt jaunos talantus un ieguldīt mērķtiecīgu darbu augstiem sporta sasniegumiem un veselīga dzīves veida nostiprināšanai.”

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis norādīja uz  Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes unikalitāti, jo Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kurā notiek šādas kompleksas sporta sacensības, kurās jauniešiem ir iespēja sacensties un sevi pierādīt visos Olimpiskajos sporta veidos. Nākamajās Olimpiskajās spēlēs tiks pievienotas jaunas disciplīnas – karatē, klinšu kāpšana un skeitbords, tādēļ tās papildinās arī Jaunatnes vasaras Olimpiādes sacensību programmu. Līdzās Olimpiskajiem sporta veidiem jauniešiem būs iespēja sacensties arī florbolā un orientēšanās sportā.

Aldons Vrubļevskis izteica pilnu pārliecību, ka Cēsis spēs sarīkot sekmīgu Olimpiādi, jo pilsēta sevi kā kompleksām sporta sacensībām piemērotu vietu apliecinājusi jau 2015.gadā, kad Latvijas Jaunatnes Olimpiādi rīkoja kopīgi ar Valmieru, un 2016.gadā, kad Valmiera un Cēsis sadarbojās Latvijas IV Olimpiādes rīkošanā. Šo pārliecību stiprina arī Cēsu attīstītā infrastruktūra un aktīvā sporta dzīve.

Cēsu novada pašvaldības vadītājs Jānis Rozenbergs norādīja - šī būs Vidzemes Olimpiāde ar mājvietu Cēsīs, jo tās norisē būs iesaistīti novadi no visa reģiona. Viņš pateicās par atbalstu Latvijas Olimpiskajai komitejai un Izglītības un zinātnes ministrijai, atzīstot, ka ar entuziasmu vien Olimpiādi sarīkot nebūtu iespējams.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts nozīmes uz Olimpiskajiem pamatprincipiem balstītas sporta sacensības, ko reizi divos gados rīko Latvijas Olimpiskā komiteja un organizē kāda no Latvijas novadu pašvaldībām ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu. Olimpiāde ir lielākās jaunatnes sporta sacensības Latvijā, kurās jaunajiem sportistiem būs iespēja sacensties 29 dažādās disciplīnās. Tajā piedalīsies apmēram 3000 sportisti no visas Latvijas.

Informāciju sagatavoja:

Cēsu novada pašvaldības

komunikācijas speciāliste

Edīte Matuseviča