Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ilggadējais partneris 4F un šogad arī Latvijas Paralimpiskās komitejas tehniskais partneris izveidojis apģērbu un aksesuāru kolekciju īpaši Latvijas delegācijām Parīzē. Kolekcija ietver pilnu apģērbu komplektu atklāšanas un apbalvošanas ceremonijām, kā arī ikdienas un treniņu apģērbu. Tā papildināta ar pieskaņotiem apaviem un aksesuāriem, no kuriem īpašas rotas Komanda Latvija delegācijai izstrādājis juvelierizstādājumu zīmols Given.

Kolekciju  Parīze rūpīgi izstrādājusi 4F dizaineru komanda 2,5 gadu garumā, kas ietver iedvesmas meklēšanu un tendenču izpēti, arhīvu analīzi, kā arī jaunu tehnoloģisku risinājumu un materiālu atrašanu. Tērpos iezīmējas Latvijas nacionālās krāsas, kas tika izkliedētas gaismas polarizācijas procesā. Trīs zvaigžņu simbols, nacionālo krāsu pasteļtoņi, kas iegūti polarizācijas rezultātā un retro piegriezumi piešķir kolekcijai elegantu, un tai pat laikā svaigu un vieglu sajūtu. Lina jakas, trikotāžas t-krekli, lakati un plīvojoši svārki iegūst kustību, radot elegances apvienošanu ar sportu.

Kristens Krīgers (BMX): “Kas var būt labāks kā uzvilkt savas valsts formu un pārstāvēt Latviju augstākā līmeņa sacensībās. Lepnums -  tā es tagad jūtos. Manuprāt, ļoti skaisti izskatās!” 

Līna Mūze Sirmā (šķēpmetēja): “Tas ir fantastiski, uzvilkt tādu apģērbu, kuram ir Olimpiskie apļi. Ķermenis tērpos jūtas labi.”

https://youtu.be/r55CuQuYtXc

Papildinot kolekcijas tērpus, Latvijas juvelierizstrādājumu zīmols Given ir izveidojis unikālas vīriešiem un sievietēm piemērotas aproces ar sudraba trīs zvaigžņu simboliku. Rotu kolekcija tapusi iedvesmojoties no mūsu talantīgajiem sportistiem, kuri pierāda, ka ar apņēmību un mērķtiecību mēs spējam mirdzēt kā zvaigznes plašajā pasaulē. Šīs rotas kā dāvinājumu saņems katrs Komanda Latvija dalībnieks, kurš dosies uz Parīzi. Sadarbībā ar Given plānots izstrādāt arī citas rotas Komanda Latvija tēmā, lai veidotu veselu rotu kolekciju Olimpisko sportistu atbalstam un piederībai.

Tērpu kolekcija Parīze tika radīta no auduma, kura baķi vispirms tika apdrukāti izmantojot izsmidzināšanas efektu, neregulārā apdrukā radot pāreju no gaišāka toņa uz tumšāku. Rezultātā katrs apģērba gabals izveidojies atšķirīgs, tomēr kopā tie veido vienotu, unikālu veselumu. Dizaineri izvēlējās caurspīdīgumu, pasteļtoņus un īpaši vieglus materiālus, piešķirot kolekcijai svaigu un gaisīgu sajūtu.

Parādes tērpi veidoti balstoties uz franču eleganci. Mērķis bija radīt formālus un tajā pašā laikā ikdienā lietojamus siluetus, kas papildināti ar krāsām, kuras lieliski izskatīsies atklāšanas ceremonijā uz Sēnas. Apģērbi pārsvarā sastāv no lina, kokvilnas un tencila audumiem, kas, ja tos salīdzina ar augsto tehnoloģiju ražojumiem, rada klasiskus siluetus ar sporitsku pieskaņu.

Savukārt medaļu pasniegšanas ceremoniju tērpi veidoti smeļoties iedvesmu no 1980. gadu koledžu formas tērpu stila.  Bomber sporta krekli ar zemu apkakli, bikses ar šuvēm priekšpusē un atveramu bikšu staru apakšu ir mūžīgā klasika, kas, tāpat kā Olimpiskās vērtības, paliek nemainīgas. Reprezentatīvo treniņtērpu dizaini ir izgatavoti no perforēta, 100% otrreiz pārstrādāta poliestera auduma, kas nodrošina elpošanu un valkāšanas komfortu pat ļoti augstā temperatūrā un augsta mitruma apstākļos.

Galvenie grafiskie elementi norāda uz Olimpisko uguni — tīrības, patiesības un sporta sacensību simbolu. Tie ir paredzēti, lai atgādinātu mums par 100 gadiem, kas pagājuši kopš Parīzē 1924. gadā notika vasaras spēles.

Šīs ir trešās vasaras Olimpiskās spēles, kurās Komanda Latvija būs tērpa 4F zīmola drēbēs. Zīmols ir Latvijas Olimpiskās komitejas partneris kopš 2015. gada un ir bijis Latvijas Paralimpiskās komitejas tehniskais atbastītājs arī Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Polijas zīmols 4F Parīzes spēlēm ietērps arī Grieķijas, Ukrainas, Slovākijas, Horvātijas un Kosovas Olimpiskās delegācijas.