Latvijas 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir Francis Lācis, Kristaps Gludītis, Zigmārs Raimo un Kārlis Apsītis, sestdien Krakovā iekļuva Eiropas spēļu turnīra finālā.

Pusfinālā cīņā Latvijas izlase ar rezultātu 21:19 pārspēja Eiropas spēļu saimnieci Poliju.

Latvijas komandai astoņus punktus guva Lācis, kurš nepilnas divas minūtes pirms mača beigām realizēja uzvaru nesošo tālmetienu. Septiņi punkti, seši no tiem ar tālmetieniem, bija Gludītim, piecus guva Apsītis, bet vienu - Raimo.

Finālā plkst.22.35 Latvija tiksies ar Beļģiju, kas pusfinālā ar 21:15 pārspēja Vāciju. Beļģija Eiropas spēlēs startē optimālajā sastāvā, taču Latvijai tas nebija šķērslis izcīnīt uzvaru apakšgrupu turnīra savstarpējā mačā.

Pirms tam ceturtdaļfinālā latvieši ar rezultātu 21:18 pārspēja Lietuvas 3x3 basketbolistus.

D apakšgrupā latviešu uzvarēja trīs no divām spēlēm un ieguva pirmo vietu. Ceturtdaļfināliem kvalificējās astoņas no 16 apakšgrupu fāzes dalībniecēm.