LONDONA, Aug 07, BNS - Pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš pēc otrdien piedzīvotā zaudējuma Londonas olimpisko spēļu turnīra pusfinālā solīja pēdējā spēlē par bronzu izlikt visus spēkus neatkarīgi no cīņas gaitas un rezultāta.

Zaudētajā pusfinālā pret brazīliešiem Alisonu Ceruti/Emanuelu Rego Latvijas duetam bijis grūti spēkoties ar augumā un tehniskajā meistarībā izcilajiem pretiniekiem. Gan Pļaviņš, gan Šmēdiņš žurnālistiem teica, ka izredzes uz uzvaru varbūt parādītos trešajā setā, taču to neizdevās izcīnīt.

„Darījām, ko varējām, bet pietrūka,” pastāstīja Šmēdiņš. „Auguma centimetri daudz ko izšķīra, viņi [brazīlieši] gandrīz bez kļūdām nospēlēja”, viņš piebilda. Īpaši sarežģīti cīnīties bijis pirmajā setā, kad pretinieku spēlē nebija kur ieķerties. Otrajā setā izredzes uzlabojušās, bet veiksmes pietrūcis, turklāt pretinieki labi darbojušies pie tīkla.

„Mēs negrasāmies padoties, vienmēr spēlējam līdz beigām un skatāmies, kāds tad ir rezultāts,” uzsvēra Šmēdiņš. Viņš atzina, ka ir grūti spēlēt pret tik garu pretinieku kā Alisonu. „Blokā tikai ar pirkstu galiem var aizsniegt [bumbu],” sacīja Šmēdiņš, paskaidrojot, ka neizdevās tikt līdz trešajam setam, kad garais pretinieks varētu pagurt. Brazīlieši apliecināja, ka turnīrā pamatoti izlikti ar 1.numuru, atzina Šmēdiņš, prognozējot sāncenšiem olimpisko zeltu.

Gan Pļaviņš, gan Šmēdiņš daudz neiedziļinājās, kurus pretiniekus vairāk gribētu dabūt pretim spēlē par 3.vietu. Taču abi uzsvēra, ka iepriekš grupas turnīrā gūtā uzvara pār Nīderlandes pāri Reinderu Nummerdoru/Ričardu Šuilu pretiniekiem dotu priekšrocības, ja būtu jāspēlē vēlreiz. Turnīrā vienus pretiniekus uzvarēt divreiz ir ļoti grūti, sacīja abi Latvijas spēlētāji. Taču noskaņoti viņi ir kaujinieciski.

„Iesim, spēlēsim un cīnīsimies,” teica Šmēdiņš. „Jāsaņemas un vienkārši jācīnās tāpat kā otrajā setā pret Brazīliju,” viņam piebalsoja Pļaviņš.

Šmēdiņš atzina, ka ir sakrājies nogurums, jo tik ilgi turnīros vēl nav spēlēts. Turklāt papildu laiku un līdz ar to enerģiju prasot biežā pakļaušana dopinga pārbaudēm.

„Bet tāda izdevība cīnīties par olimpisko bronzu varbūt būs vienreiz dzīvē,” pēdējās spēles nozīmīgumu uzsvēra Šmēdiņš.

Pļaviņš savukārt teica, ka šajā turnīrā zvaigznes abiem ar Šmēdiņu veiksmīgi sakrita. Viņš uzskata, ka jāmēģina pēdējā spēlē nospēlēt brīvi, lai gan tas ir ļoti grūti. Taču pret Eiropas komandu būšot lielākas izredzes cīnīties par uzvaru nekā pret Brazīlijas duetu. Neatkarīgi no iznākuma Pļaviņš ir gatavs pierādīt, ka olimpiskajā četriniekā latvieši nav iekļuvuši nejauši.

„Ja pretinieks būs spēcīgāks, lai neviens nedomātu, ka akla veiksme mums palīdzēja tikt 4.vietā. Lai redz, ka visu turnīru kapājām,- kaut kur paveicās, kaut kur nepaveicās,” paskaidroja Pļaviņš. Viņš uzskata, ka dueta iekļūšana pusfinālā jau ir kā sapnis. Turklāt viņi izšķirošajās cīņās ir arī jaunāki par visiem pretiniekiem, kuru rēķinā ir daudz lielāka pieredze, aizvadot spēles pusfinālos un finālos.

„Var saskaitīt uz pirkstiem, cik reizes ārpus Latvijas starptautiskos turnīros esam spēlējuši pusfinālos vai finālos. Tas ir jau pavisam kas cits, nekā grupā nospēlēt,” pieredzes īpašo lomu iezīmēja Pļaviņš.

Izvērtējot iespējamos pretiniekus spēlē par 3.vietu, Pļaviņš uzsvēra vāciešu Julisa Brinka/Jonasa Rekermana agresīvo servi, savukārt Nīderlandes duetā viņš uzteica aizsardzības līniju. Holandiešiem arī būšot labākas iespējas izstrādāt spēles plānu. Šmēdiņš atgādināja, ka tiklab holandieši, kā vācieši ir bijuši Eiropas čempioni.

Spēle par 3.vietu notiks ceturtdien. Savukārt otra pusfināla cīņa risināsies vēlāk otrdien.

Jau ziņots, ka Pļaviņš/Šmēdiņš cīņā pret Ceruti/Rego zaudēja divos setos ar 0:2.