RĪGA, Aug 08, BNS - Latvijas cīkstone Anastasija Grigorjeva trešdien olimpiskajās spēlēs Londonā tika klasificēta devītajā vietā sieviešu cīņas turnīrā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem, liecina organizatoru informācija.

Turnīru Grigorjeva sāka ar uzvaru pār ASV sportisti Jeļenu Pirožkovu, pēc tam ceturtdaļfinālā zaudēja Mongolijas pārstāvei Batsetsegai Soronzonboldai.

22 gadus vecā daugavpiliete Grigorjeva pret Krievijā dzimušo, taču ASV pārstāvošo Pirožkovu, kura pirms diviem gadiem pasaules čempionātā izcīnīja otro vietu un ir divkārtēja ASV čempione, guva drošu uzvaru. Latvijas cīkstone ar 0:2 zaudēja pirmajā periodā, taču otrajā revanšējās ar 5:0, bet trešajā bija labāka ar 2:0, beigās svinot uzvaru pēc punktiem.

Ceturtdaļfinālā 2010. gada Eiropas čempiones Grigorjevas pretiniece mongoliete Soronzonbolda izrādījās labāka, pirmajā periodā uzvarot ar 5:0, bet otrajā ar 5:4, gūstot pārliecinošu uzvaru pēc punktiem. Astotdaļfinālā Mongolijas sportiste vēl pārliecinošāk uzvarēja Centrālāfrikas republikas sportisti.

Sacensību turpinājumā kļuva zināms, ka Grigorjevai nebūs iespēja piedalīties gandarījuma turnīrā, kur notika cīņa par bronzas medaļām, jo mongoliete pusfinālā bez lieliem variantiem zaudēja Japānas cīkstonei Kaori Ičo, kura finālā vēlāk uzvarēja Ķīnas sportisti Žuisjue Dzjinu. Savukārt Soronzonbolda un krieviete Ļubova Volosova ieguva bronzas medaļas.

Noteikumi paredz, ka gandarījumā cīņās tiek cīkstones, kuras turnīrā zaudējušas nākamajām finālistēm.