LONDONA, Aug 09, BNS - Londonas olimpisko spēļu sākums pirmajam BMX olimpiskajam čempionam Mārim Štrombergam izvērties daudz grūtāks nekā gaidīts, taču sacensību turpinājumā viņš cer uz pārliecinošāku savu startu.

Pēc iekļūšanas pusfinālā Štrombergs žurnālistiem ceturtdien pastāstīja, ka bija gaidījis vienkāršāku sacensību norisi, taču olimpiskajās spēlēs jārēķinās arī ar konkurentiem, kuri ir gatavi trasē neprātīgam riskam, lai tikai pretendētu izsisties kādu pozīciju augstāk. Tas mazinājis Štromberga koncentrēšanos uz paša braukšanu, bet katra sīka kļūme var neatgriezeniski ietekmēt situāciju braucienā.

"Nav viegli saņemties, nebiju domājis, ka būs tik grūti pirmos braucienus [veikt] olimpiskajam čempionam," pēc iekļūšanas pusfinālā teica Štrombergs. "Pārāk daudz domu galvā par citiem, nevis koncentrējies uz sevi. Tā lielos mačos notiek, un ar to jātiek galā," apņēmīgi noskaņots bija braucējs.

Štrombergs uzskata, ka uzvarētajā trešajā braucienā, kas viņam nodrošināja vietu pusfinālā, būtu varējis sasniegt lielāku ātrumu trasē, taču tāpat kontrolējis situāciju trasē, lai neviens līderi nespētu apdzīt. Neveiksmīgajā otrajā braucienā, kur Štrombergs palika piektais, viņam galvā bijis pārāk daudz domu. Startam bijis labs celiņš, taču sportists nespēja izslēgt no apziņas apkārtējos faktorus un nenokoncentrējās uz sevi. "Aizķēru barjeru, un brauciens būtībā bija beidzies. Tādi sīkumi, bet tāds ir sports," kļūmīgo epizodi atcerējās Štromergs, kam saņemties palīdzējuši arī trenera skarbi vārdi.

"Domāju, ka būs vienkāršāk," neslēpa Štrombergs. "Olimpiskās spēles.. tas arī maisās prātā, ka ir braucēji, kas ne ar ko nerēķinās, un ies uz visu, lai tikai tiktu augstāk," atzina Pekinas olimpisko spēļu čempions. Otrajā braucienā viņš pat piebremzējis, kas ļāva pirmajā virāžā apbraukt nokritušos braucējus un ieslēgties ar pilnu spēku, kad grūstīšanās bija garām.

"Visi braucēji stipri, bet mans zars iegadījies baigi nikns, un pusfināls jau būs kā īsts olimpiskais fināls," sīvu cīņu piektdien prognozēja Štrombergs. Viņš uzskata, ka pēc uzvarētā pēdējā ceturtdaļfināla brauciena pašapziņa būs augstāka. Štrombergs cer, ka labi atpūtīsies, noskaņosies un sacīkstēs piektdien pamodīsies jau no paša rīta, nevis tikai uz trešo braucienu. "Pusfinālos vairs tā nevarēs. Domāju, ka sliktāk kā šodien vairs nevar būt... uz rītdienu visam jābūt kārtībā," apņēmīgs bija Štrombergs.

Savukārt cits Latvijas braucējs Rihards Veide bija gandarīts par iekļūšanu pusfinālā, taču pēc finiša bija tik piekusis, ka vēl nespēja īsti priecāties.

"Neaprakstāmi... šis bija ļoti grūts," pēc pēdējā ceturtdaļfināla brauciena izdvesa Rihards Veide, nespējot vēl mediju miksa zonā atgūt elpu. "Bija ļoti liels stress par to, kas būs, bet ar katru braucienu pārliecība aug, rezultāts kāpj, un viss ir izdevies," viņš teica. Pirms pēdējā brauciena Veide uzskatījis, ka izšķirošs cīņā par vietu pusfinālā būs brauciena starts. Tas izdevies, un sekoja arī veiksmīgs brauciens. "Viss kārtībā, lieliska sajūta" viņš uzsvēra.

Veide pat nebija gaidījis, ka varēs braukt no pirmā celiņa, tādēļ treniņos to pat nav izmēģinājis. Veide uzskata, ka pusfinālā pretinieki būs labi trases braucēji, ja arī viņu starts nav izcils, tādēļ prognozēt ko nav iespējams. "Šeit viss var notikt.. šī ir olimpiāde, nevis parasti mači. Te viss ir savādāk," sacīja braucējs, kura nākamais mērķis ir iekļūšana finālā.

Trasi Veide nosauca par apgūtu, un tajā viss esot pierasts, tādēļ tikai jāspiežot gāze grīdā. "Lieliski šeit braukt, atmosfēra burvīga," nedaudz atguvis elpu, sacīja Veide.

Jau ziņots, ka pusfinālā Latvija būs pārstāvēta ar visiem trim BMX braucējiem, kuri cīnīsies par vietu finālā. Trešais pusfinālists Edžus Treimanis, kurš kvalifikācijā dienu iepriekš nokrita, ar žurnālistiem pēc ceturtdaļfināla runāt atturējās, apsolot savu viedokli pastāstīt piektdien.

BNS, (371) 67088625, [email protected]