Kā pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, projekta mērķis ir panākt pozitīvu dinamiku bērna veselībā.

“Programmas mērķis nav izaudzināt nākamos Olimpiskos čempionus vai padarīt visus par sportistiem. Taču ir redzams, ka sabiedrībā ir ieilgusi diskusija par fizisko aktivitāšu nepietiekamību. Ir pētījums, kas apliecina, ka 97% sākumskolas vecuma bērnu ir stājas problēmas, ceturtajai daļai ir asimetriska stāja, piektajai daļai jau ir nopietnākas problēmas, un tas ir satraucoši,” norādīja Tikmers. Projektā “Sporto visa klase” piedalīsies 3.klases skolēni no Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rīgas, Valmieras un Ventspils – kopā 164 bērni. Pirmais posms sāksies 3.novembrī un ilgs līdz nākamā gada 24.maijam.

Šā projekta laikā skolēni centīsies uzlabot gan sekmes, gan motivāciju nodarboties ar sportu.  Pētījums, kas veikts Mičiganas universitātē, liecina, ka sportojoši studenti mācās labāk un biežāk turpina tālāk savas studijas. Pētījumā piedalījās 4843 studenti. Tikai 60% nesportojošu studentu pēc četriem mācību semestriem pārgāja uz nākamo kursu.

Savukārt starp sportojošajiem studentiem šis rādītājs bija augstāks – 74 procenti. Viņu vidējā atzīme bija par 0,13 ballēm augstāka nekā mazkustīgajiem kolēģiem.