LONDONA, Aug 07, BNS - Latvijas olimpiskās komandas lielākā pārsteiguma autori Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš otrdien Londonas olimpiskajās spēlēs pludmales volejbola turnīra ceturtdaļfinālā ar 0:2 (15:21, 20:22) zaudēja vienam no labākajiem šī sporta veida duetiem - Alisonam Ceruti/Emanuelam Rego no Brazīlijas.

Pļaviņš/Šmēdiņš, kuriem šī bija pirmā neveiksme olimpiskajā turnīrā aizvadītajās sešās spēlēs, turnīru noslēgs ceturtdien ar cīņu par bronzas medaļām. Pusfinālā Latvijas komanda cīnījās atzīstami, tomēr nespēja tikt galā ar pieredzējušajiem pretiniekiem, jo īpaši ar augumā raženā 2,03 metrus garā Alisona spēli pie tīkla.

Pirmajā setā Latvijas duets pēc sešām izspēlēm nonāca iedzinējos ar 2:4, kad pirmo reizi blokā veiksmīgi nospēlēja augumā raženais Alisons, un tieši pretinieku bloks Pļaviņam/Šmēdiņam bija lielākā šīs spēles problēma. Nonākot iedzinējos ar 7:12 Latvijas pludmales volejbolisti vēl spēja pietuvoties līdz 9:12, taču drīz vien olimpiskā ranga līderi atkal bija drošā vadībā un seta izskaņā sev problēmas nesagādāja, uzvarot ar 21:15.

Līdzīgi notikuma gaita risinājās arī otrā seta sākumā, kad brazīļi ieguva nelielu pārsvaru 3:1, to lēnām palielinot līdz 9:5. Tomēr tad pasaules čempionu spēlē iestājās lūzums, ko meistarīgi izmantoja Pļaviņš/Šmēdiņš, panākot neizšķirtu 10:10. Diemžēl uzreiz pēc brazīļu paņemtā pārtraukuma, titulētie pretinieki atkal sataustīja spēles pavedienu un guva piecus punktus pēc kārtas, panākot 15:10. Tomēr turpinot bezkompromisa cīņu, mača beigu daļā Latvijas sportisti vēlreiz spēja pietuvoties vispirms līdz minimumam 17:18, bet pēc tam panākt arī izlīdzinājumu 19:19. Tomēr cīņas izskaņā veiksme bija Alisona/Emanuela sabiedrotā, kuri ar otro mačbumbu, kārtējo reizi veiksmīgi blokā nospēlējot Alisonam, guva uzvaru setā ar 22:20 un visa spēlē ar 2:0.

Ceturtdien spēle par bronzas medaļām sāksies plkst. 21, un tajā Latvijas duets spēles ar otra pusfināla - Jūliuss Brinks/Jonass Rekermans (Vācija) - Reinders Numerdors/Ričards Šuils (Nīderlande) zaudētājiem.

Jau ziņots, ka Pļaviņš/Šmēdiņš grupu turnīrā izcīnīja trīs uzvaras, astotdaļfinālā ar 2:0 pārspēja Tarjei Skarlundu/Martinu Spinangru no Norvēģijas, bet pirmdien ceturtdaļfinālā ar 2:1 uzvarēja pasaules ranga līderus amerikāņus Džeiku Gibu/Šonu Rozentālu.