LONDONA, Jūl 31, BNS – Latvijas volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš otrdien olimpiskajās spēlēs Londonā pludmales volejbola grupu turnīra otrajā cīņā pārliecinoši ar 2:0 (21:14, 21:16) uzvarēja Venecuēlas duetu Igoru Ernandesu/Hesusu Viljafanji, nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs.

Pirmo setu Pļaviņam/Šmēdiņam izdevās uzvarēt salīdzinoši viegli, ātri iegūstot vadību (5:2, 9:4), pārsvars bez problēmām tika noturēts līdz seta beigām (14:7, 17:12). Līdzvērtīgāka cīņa notika otrajā setā, kurā abas komandas līdz rezultātam 12:12 punktus krāja līdzīgi. Taču tad Latvijas duets guva divus punktus pēc kārtas un atkal bez problēmām pārsvaru nosargāja, beigās ar pirmo mačbumbu nodrošinot uzvaru setā un spēlē.

Latvijas duets izcīnīja otro panākumu divās spēlēs, jo pirms tam svētdien trijos setos ar 2:1 bija uzveikuši vāciešus Jonatanu Erdmanu/Kaju Matisiku. Savukārt venecuēlieši cieta otro neveiksmi, jo turnīru sāka, ar 1:2 zaudējot grupas galvenajiem favorītiem Reinderam Nummedoram/Ričardam Šuilam no Nīderlandes, ar kuriem Pļaviņam/Šmēdiņam būs jāspēlē ceturtdien. Ja vēlāk otrdien Nīderlandes volejbolisti uzvarēs Vācijas duetu, Pļaviņš/Šmēdiņš būs nodrošinājuši vietu astotdaļfinālā.

Jau ziņots, ka arī otrs Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins grupu turnīru ir sācis ar divām uzvarām, pārspējot pretiniekus no Polijas un Dienvidāfrikas, garantējot vietu izslēgšanas cīņās. Grupu turnīru viņi noslēgs trešdien pret amerikāņiem Džeikobu Gibu/Šīnu Rozentālu un šajā cīņā izšķirsies, vai Samoilovs/Sorokins uzreiz tiks astotdaļfinālā.

Pludmales volejbola turnīrā 24 komandas ir sadalītas sešās grupās pa četrām vienībām. Pēc apļa izspēles izslēgšanas kārtā uzreiz iekļūs pa divām labākajām komandām no katras grupas un divas labākās trešo vietu ieguvējas, tādēļ svarīgs grupā ir ne tikai cīņas iznākums, bet arī uzvarēto punktu skaits. Atlikušās četras trešo vietu ieguvējas papildu izslēgšanas kārtā noteiks vēl divas komandas, kas iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par medaļām.