Sportisti startēja trijās vecuma grupās: B grupa (14g. – 15g.), A grupa (16g.-17g.) un junioru grupa (18g. – 19g.).

Latviju Pasaules čempionātā pārstāvēja 3 sportisti no jauniešu izlases - Edvards Gruzītis (Falkors Boulderinga centrs), startēja visās disciplīnās, Ksenija Dobrzinska (SKK Skala), startēja grūtās kāpšanas un boulderinga disciplīnās un Jūlija Popova (BJC Rīgas skolēnu pils), startēja visās disciplīnās. Sportistiem, kuri piedalījās visās 3 disciplīnās, vērtējumā ieskaitīja kombinēto ieskaiti, summējot visu disciplīnu rezultātus.

Edvards Gruzītis Pasaules čempionātā jauniešiem, boulderinga disciplīnā, Latvijai, izcīnīja bronzas medaļu. Kvalifikāciju Edvards noslēdza uzrādot  1.rezultātu (4T4z 8 8). Pusfinālā ar rezultātu (1T4z 3 12) ieguva 4.vietu, un kvalificējās finālam. Finālam kvalificējās 6 sportisti, no 6 dažādām valstīm – Taizemes, Japānas, Latvijas, Vācijas, Kanādas, Čehijas.

Edvards izcīnīja 3.vietu uzrādot rezultātu (3T3z 7 7). 2.vietu izcīnīja sportists no Japānas – Sekiguchi Junta uzrādot rezultātu (3T3z 6 3). 1.vietu izcīnīja sportists no Taizemes - Tomas Nichol(3T4z 9 7). Boulderinga disciplīna ir Edvarda trenētākā un mīļākā disciplīna kāpšanas sportā. Šogad, boulderinga disciplīnā, Eiropas kausu posmos jauniešiem, Edvards jau izcīnīja zelta un sudraba medaļas, kā arī Eiropas kausu kopvērtējumā ieguva zelta medaļu. Neskatoties uz to, ka pārējās kāpšanas sporta disciplīnas Edvards trenē daudz mazāk, arī grūtās kāpšanas un ātrumkāpšanas disciplīnās Edvards uzrādīja labus rezultātus. Grūtās kāpšanas disciplīnā - 35.vieta starp 72 dalībniekiem (rezultāts 32+, 28+). Ātrumkāpšanas disciplīna – 38.vieta starp 54 dalībniekiem (10.68 sek.).

Kombinētajā ieskaitē piedalījās 36 sportisti un Edvards ir ierindojies – 11.vietā iegūstot 966 punktu (boulderings 3.vieta, grūtā kāpšana 14.vieta, ātrumkāpšana 23.vieta).

Ksenija Dobržinska B grupa:

Grūtās kāpšanas disciplīna - starp 85 dalībniekiem ieguva 66.vietu (rezultāts 22+, 13+).

Boulderinga disciplīna - ar rezultātu 0T2z0 7 ierindojās dalītajā 41.- 43.vietā starp 88 sportistēm. Arī Ksenijai boulderings ir mīļākā disciplīna un startējot otro gadu starptautiskās sacensībās ir redzama sportistes izaugsme.

Jūlija Popova A grupa:

Grūtās kāpšanas disciplīna -  68.vieta starp 72 dalībniekiem(rezultāts 14, 9+).

Boulderinga disciplīna - dalītā 73.- 80.vieta starp 80 dalībniekiem (rezultāts 0T0z 0 0).

Ātrumkāpšanas disciplīna –54.vieta starp 57 dalībniekiem (23.43 sek.)

Kombinētā ieskaite – 35.vieta starp 35 dalībniekiem (34,8K)

Jūlijai pagaidām ir bijusi mazākā pieredze startējot starptautiskās sacensībā, bet sportiste ar lielu apņēmību virzās uz priekšu. Mīļākā disciplīna arī ir boulderings, bet Jūlija izmēģināja savus spēkus arī ātrumkāpšanas disciplīnā. Pēc Jūlijas vārdiem, ja Latvijā būs pieejama etalona ātrumkāpšanas siena, viņa labprāt trenēs arī šo disciplīnu.

Ir gūta liela pieredze piedaloties šāda mēroga sacensībās. Sacensību atmosfēra un gūtās emocijas uz ilgu laiku paliks atmiņā un ceru, ka dos stimulu sportistiem trenēties un tiekties uz jaunām uzvarām, un jauniem sasniegumiem.

Informāciju sagatavoja Falkors Boulderinga centra trenere Linda Gruzīte.