LTV komunikācijas direktore Dace Jansone pavēstīja, ka ir noslēgts līgums ar "Discovery Communications" atbilstoši kuram LTV piešķirta ekskluzīva audiovizuālo tiesību licence Phjončhanas 2018.gada Ziemas Olimpisko spēļu un Tokijas 2020.gada Vasaras Olimpisko spēļu pārraidīšanai LTV1 un LTV7 kanālos.

Olimpisko spēļu norises laikā LTV ēterā, kā arī LTV mājaslapā 24 stundas diennaktī būs iespēja sekot līdzi visām sporta veidu disciplīnām, kā arī Latvijas sportistu sasniegumiem.

LTV Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis norādīja, ka Olimpisko spēļu pārraidīšanas tiesību izcīnīšana ir svarīgs notikums, kas televīzijas skatītājiem nodrošinās iespēju sekot līdzi olimpisko spēļu norisei bez maksas visā Latvijā. "Nedz Lietuvā, nedz Igaunijā sabiedriskie mediji nav ieguvuši tiesības pārraidīt Olimpiskās spēles. Tās pilnībā vai daļēji pārraidīs komerckanāli. Līdzīga situācija ir izveidojusies arī Vācijā," viņš piebilda.

Kanāls "Eurosport" saglabā tiesības pārraidīt olimpiskās spēles ekskluzīvi maksas TV kanālos, kā arī digitālajās, OTT un mobilajās platformās, tostarp "Eurosport Player", kā arī inovatīvajos virtuālās realitātes risinājumos.

Kā ziņots, 2015.gada jūnijā Starptautiskā Olimpiskā komiteja paziņoja, ka "Discovery Communications" pieder ekskluzīvas multimediju tiesības olimpisko spēļu pārraidīšanai no 2018.gada līdz 2024 gadam 50 Eiropas valstīs un teritorijās. Ir noslēgti 18 licencēšanas līgumi ar nacionālajām raidorganizācijām Austrijā (ORF), Baltkrievijā (Baltkrievijas Nacionālā Valsts raidorganizācija), Horvātijā (HRT), Čehijā (Čehijas TV), Somijā (YLE), Ungārijā (MTVA), Īrijā (RTE), Nīderlandē (NOS), Slovēnijā (RTV Slovēnija), Slovākijā (RTVS), Šveicē (SRG SSR) un Lielbritānijā (BBC).