Šodien, 11.janvārī, aizsardzības ministrs [olympian id="309" name="Raimonds Bergmanis"] un Latvijas Olimpiskās Komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis parakstīja līgumu par sadarbību, lai veicinātu Jaunsardzes un LOK projekta “Sporto visa klase” dalībnieku iesaisti kopīgos pasākumos, kā arī lai motivētu bērnus un jauniešus nodarboties ar sportu, piekopt veselīgu dzīvesveidu, un sadarbībā ar Jaunsardzi organizētu “Sporto visa klase” labāko klašu vasaras nometni.

“Nacionālie bruņotie spēki rekrutēšanas procesā tieši saskaras ar jauniešu fizisko sagatavotību un veselības stāvokli, kas šobrīd diemžēl neliecina par labu situāciju. Tādēļ mēs vienmēr atbalstām sporta aktivitāšu nozīmi jauniešu ikdienā un veselīga dzīvesveida veicināšanu. Šī sadarbība ar LOK nāk īstajā laikā, un mēs esam apņēmības pilni to veicināt, jo Jaunsardzes kustība iegūst arvien lielāku popularitāti visā Latvijā,” uzsver aizsardzības ministrs R.Bergmanis.

Līgums paredz, ka abu pušu sadarbības mērķis būs popularizēt jaunatnes, tai skaitā jaunsargu vidū sportisko garu un interesi par sportu, veicināt sporta aktivitātes, piedaloties dažāda veida sporta nodarbībās un sacensībās. Savukārt, sadarbojoties ar nacionālajām un starptautiskajām sporta organizācijām un federācijām, tiks veicināta sporta attīstība un koordinēti sporta pasākumi jauniešu, tai skaitā jaunsargu vidū.