Kā aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"], projekta mērķis ir panākt pozitīvu dinamiku bērna veselībā. "Programmas mērķis nav izaudzināt nākamos olimpiskos čempionus vai padarīt visus par sportistiem. Taču ir redzams, ka sabiedrībā ir ieilgusi diskusija par fizisko aktivitāšu nepietiekamību. Ir pētījums, kas apliecina, ka 97% sākumskolas vecuma bērnu ir stājas problēmas, katram ceturtajam ir asimetriska stāja, katram piektajam jau ir nopietnākas problēmas, un tas ir satraucoši," norādīja Tikmers.

Tikmers minēja, ka galvenie iemesli, kālab bērni nepiedalās sporta nodarbībās, ir šādi - motivācijas trūkums, nodarbības dažkārt nenotiek skolā, turklāt sporta nodarbībās ne vienmēr piedalās klasesbiedri. Tālab arī šajā projektā iesaistītas visas klases, nevis atsevišķi to audzēkņi.

Projektā "Sporta visa klase" piedalīsies 164 3.klases skolēni no Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rīgas, Valmieras un Ventspils. Tā pirmais posms sāksies šodien un ilgs līdz 2015.gada 24.maijam.

Atsaucība no skolām bijusi lielāka nekā iespējas to īstenot, tālab, izmantojot iepriekš noteiktus kritērijus, ar skolu atlasi palīdzēja pašvaldības. Katrai no projektā iesaistītajām klasēm būs arī savs olimpiskais audzinātājs, kurš iedvesmos un palīdzēs bērniem attīstīties un sasniegt savus mērķus: [olympian id="462" name="Mārtiņš Pļaviņš"] - Rīgas Hanzas vidusskolas 3.a klasei, [olympian id="23" name="Dainis Kūla"] - Ventspils 4.vidusskolas 3.b klasei, [olympian id="544" name="Anastasija Grigorjeva"] - Daugavpils 3.vidusskolas 3.b klasei, Māris Verpakovskis - Liepājas 8.vidusskolas 3.a klasei, [olympian id="451" name="Ivo Lakučs"] - Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.d klasei un [olympian id="427" name="Ineta Radeviča"] - Jelgavas 4.vidusskolas 3.c klasei.

Pēc izglītības standarta, skolā ir jābūt divām sporta stundām nedēļā. Retos gadījumos ir trīs stundas nedēļā. Taču šīm klasēm no šodienas papildus divām ierastajām sporta stundām būs viena nodarbība stājas korekcijā un vingrošanā, viena nodarbība peldēšanā un vēl viena nodarbība, kurā apgūt futbola spēles elementus.

Kā norādīja Tikmers, uzmanība tiks pievērsta ne vien projekta dalībnieku sportiskajam sniegumam, bet arī sekmēm, disciplīnai, uzvedībai skolā un ārpus tās.

Projekta gaitā norisināsies arī vairākas sacensības, un tas noslēgsies ar finālsacensībām 24.maijā.

Tikmers pastāstīja, ka Sporta pedagoģijas akadēmijā, projektam sākoties, tiks noņemti mērījumi - fiksēta stāja un citi fiziskie dati -, un šie mērījumi tiks atkārtoti pēc sešiem mēnešiem. Paralēli notiks arī sporta pedagogu un vecāku anketēšana. "Vērosim, vai projektā nevajag ieviest kādas izmaiņas," sacīja LOK ģenerālsekretārs.

Vai LOK projektu turpinās, būs skaidrs nākamgad. "Ar katru no klasēm domājam strādāt četrus gadus. Un, ja projektu turpināsim nākamgad, tajā jau būs 36 klases.

"Cerams, ka tas uzlabos gan sekmes, gan motivāciju nodarboties ar sportu," sacīja Tikmers.

Projektu finansē LOK un Starptautiskās Olimpiskās komitejas programma "Olimpiskā Solidaritāte", iesaistītās pašvaldības un reģionālie olimpiskie centri, Latvijas Futbola federācija, kā arī piesaistītie partneri un atbalstītāji.

Kā norādīja LOK ģenerālsekretārs, bērniem par iesaistīšanos projektā nav jāmaksā.