Jau rakstījām, ka Latvijas Olimpiskā komiteja sešās Latvijas pilsētu skolās sākusi projektu Sporto visa klase, kurā iesaistījušies 164 skolu 3. klašu skolēni, tostarp Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.d klase (audzinātāja Dzintra Indriksone). Projekts paredz papildus izglītības programmā ierakstītajām sporta nodarbībām ik nedēļu nodrošināt vēl trīs kvalitatīvas un metodiski atbilstošas nodarbības. Viena no tām būs peldēšana, otra — futbols un tā elementu apguve, trešā — stājas korekcija un vingrošana.

Pēc LOK pasūtījuma LSPA speciālisti veiks iesaistīto skolēnu vispārējo fizisko spēju un stājas novērtējuma pārbaudi (vienu projekta sākumā, otru noslēgumā), kā arī projektā iesaistīto dalībnieku aptauju. Fizisko spēju novērtējuma pārbaudēm un to salīdzināšanai katrā skolā tiks piesaistīta kontrolgrupa jeb projektā neiesaistīta klase.

Projekta pirmais posms sāksies 3. novembrī un ilgs līdz 2015. gada 24. Maijam.

Idejas autors, olimpiskais vicečempions un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers akcentējis, ka projekts iecerēts nevis olimpiešu sagatavošanai, bet gan bērnu veselības nostiprināšanai, stājas uzlabošanai un motivācijas radīšanai nodarboties ar sportu.