Lai veicinātu aktīvu dzīvesveidu Latvijā, “Coca-Cola Foundation” sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) īsteno jaunu projektu atbalsta programmu “Par aktīvu dzīvesveidu”. Noslēdzoties projektu iesniegšanas termiņa beigām, LOK ir saņēmusi 49 projektu pieteikumus.

“Mazkustīgs dzīvesveids ir nopietna problēma, īpaši jaunatnes vidū", izsakās LOK ģenerālsekretārs [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"]. “Tāpēc esam gandarīti, ka “Coca-Cola Foundation” ir nolēmis popularizēt un atbalstīt aktīva dzīvesveida projektus Latvijā un tās reģionos. Veselība ir viena no svarīgākajām cilvēka dzīves vērtībām un sporta nodarbības ir efektīvs veids kā to uzlabot.”

“Priecē pieteikto projektu dažādība”, pēc žūrijas sēdes saka “Coca-Cola HBC Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Dricka. “Projektu pieteikumos ir gan lieli un masveidīgi sporta pasākumi kā kalnu divriteņu sacensības, pusmaratoni un dažādas aktivitātes ziemā, kuriem jau ir ilgas tradīcijas Latvijā, kā arī pilnīgi jaunas sacensības un sportiskas aktivitātes, ko projektu iesniedzēji vēlas sarīkot savā novadā.”

“Ļoti svarīgi vērtēšanas kritēriji pirmajā kārtā bija “pieejamība” un “unikalitāte”, atzīst auditorfirmas “Ernst and Young” vadības konsultāciju departamenta direktore Renāte Strazdiņa. “Otrajai kārtai žūrija virzīja tālāk tos projektus un pasākumus, kuri atbilda visiem vērtēšanas kritērijiem un, kuri ir visplašāk pieejami iedzīvotājiem, tostarp ir bez dalības maksas, tādējādi fiziskajām aktivitātēm iesaistot vēl vairāk iedzīvotāju.”

Otrai kārtai ir izvirzīti 22 projekti, kuri atbilda visiem pieteikuma iesniegšanas kritērijiem un 25.janvārī projektu pieteicēji detalizētāk stāstīs par savu plānoto pasākumu žūrijas komisijai.

Labākie projekti, kurus žūrijas komisija balsojot izvēlas no iegūto punktu reitingā augstāk ierindotajiem pieteikumiem, saņems līdzfinansējumu. Apbalvoti tiks 11 projekti:

  • 1 projekts – 5000 EUR (dalībnieku minimālais skaits – 5000);
  • 2 projekti – katrs 3000 EUR (dalībnieku minimālais skaits – 1500);
  • 3 projekti – katrs 2000 EUR (dalībnieku minimālais skaits – 1000);
  • 5 projekti – katrs 1000 EUR (minimālais dalībnieku skaits – 500).

Grantu programmai  “Par aktīvu dzīvesveidu” tika aicinātas pieteikties visas Latvijas novadu pašvaldību un pilsētu izglītības iestādes, sporta organizācijas un klubi, kas organizē sporta pasākumus. Piesakoties programmai, organizācijām un klubiem ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu līdz pat 5 000 eiro sava sporta pasākuma īstenošanai vai paplašināšanai.

Programmas galvenais mērķis ir veicināt un pilnveidot aktīva un veselīga dzīvesveida popularitāti Latvijas iedzīvotāju vidū, atbalstot gan jaunus, gan jau tradicionālos sporta pasākumus, kurus plānots paplašināt aktivitāšu loka vai mēroga ziņā. Kopumā projektu atbalsta programmas “Par aktīvu dzīvesveidu” ietvaros tiks piešķirti 11 granti dažāda veida un mēroga sportisku aktivitāšu organizēšanai.

Galvenie programmas uzdevumi ir:

  • veicināt sportiskas aktivitātes visu iedzīvotāju vidū, tādā veidā popularizējot aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī izmantot sportiskas aktivitātes kā lielisku brīvā laika pavadīšanas iespēju;
  • 2016. gadā iesaistīt  vismaz 15 000 Latvijas iedzīvotāju jebkāda veida fiziskajās aktivitātēs;
  • atbalstīt ilgtermiņa uz vietējām tradīcijām balstītus pasākumus;
  • pilnveidot sporta pasākumu organizatoru prasmes, strādājot komandā;
  • piesaistīt sabiedrības uzmanību aptaukošanās problēmai un veicināt iedzīvotāju paradumu maiņu par labu aktīvam un veselīgam dzīvesveidam.

“Coca-Cola Foundation” ir  starptautiskā uzņēmuma “Coca-Cola” labdarības fonds, kas jau vairākus gadus atbalsta iedzīvotāju dažāda veida fiziskās aktivitātes, cīnoties ar Eiropas un visas pasaules iedzīvotāju pasīvo ikdienu. Pērn uzņēmums bija atvēlējis 22 miljonus eiro fizisko aktivitāšu  atbalstam  vairāk nekā 40 valstīs. Pašlaik “Coca-Cola Foundation” atbalsta vismaz 330 aktīva dzīvesveida programmas 112 tirgos visā pasaulē.