RĪGA, Aug 08, BNS – Latvijas sportists Edgars Eriņš trešdien olimpiskajās spēlēs Londonā desmitcīņas sacensībās pēc otrās disciplīnas – tāllēkšanas – summā noslīdēja sešas pozīcijas zemāk – uz 23. vietu.

Sacensības Eriņš sāka ar 17. vietu 100 metru distancē. Savā skrējienā viņš finišēja otrais pēc 10,99 sekundēm, nopelnot 863 punktus. Eriņš tikai nedaudz atpalika no sava personiskā rekorda šajā distancē (10,81). Skrējienā uzvarēja Džangijs Edijs no Libērijas ar rezultātu 10,89 sekundes. Labāko rezultātu pirmajā disciplīnā uzrādīja pasaules rekordists desmitcīņā Eštons Ītons no ASV, kurš finišēja pēc 10,35 sekundēm.

Savukārt tāllēkšanā Latvijas sportista labākais rezultāts bija 6,98 metri, kas viņam deva 809 punktus. No personiskā rekorda (7,67) Eriņš šoreiz atpalika 69 centimetrus. Disciplīnā Eriņš ierindojās 22. vietā, bet summā ar 1672 punktiem ir 23. pozīcijā. Labāko rezultātu tāllēkšanā atkal uzrādīja Ītons, kurš aizlēca 8,03 metrus un ar 2079 punktiem ir arī līderis kopvērtējumā.

Pēc divām disciplīnām sacensības turpina 30 atlētu, jo no cīņas pēc 100 metriem izstājās 2004. gada Atēnu olimpisko spēļu čempions un bijušais pasaules rekordists Romans Šebrle no Čehijas.

Sacensību turpinājumā trešdien Eriņam jāstartē lodes grūšanā, bet vakarā – arī augstlēkšanā un 400 metru skrējienā. Savukārt ceturtdien desmitcīņnieki sacentīsies 110 metru barjerskrējienā, diska mešanā, kārtslēkšanā, šķēpa mešanā un 1500 metru skrējienā.

Trešdien vieglatlētikas sacensībās kārtslēkšanas kvalifikācijā 22. vietu ieguva Mareks Ārents, kurš pārlēca 5,35 metrus, bet vakarā šķēpmešanas finālā mēģinās tikt Vadims Vasiļevskis, Ainars Kovals un Zigismunds Sirmais. Savukārt Ineta Radeviča tāllēkšanā par medaļām cīnīsies finālsacensībās.