Ņemot vērā nomelnošanas kampaņu, kas ir vērojama publiskajā telpā saskaņā ar sabiedriskajā televīzijā sniegto interviju “Sporta studija”,  un kas it kā ir radījusi “aizdomu ēnu”, paziņoju, ka atrodoties Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta amatā, neesmu veicis nekādus pārkāpumus, izmantojot savu ietekmi kādu komersantu atbalstam.

Vēlos precizēt, ka mana bijusī dzīvesbiedre bija līdzīpašniece 5 kapitālsabiedrībās, tomēr jau pirms vairākiem gadiem viņai piederošās 4 uzņēmumu kapitāldaļas  tika pārdotas.

Nekādi zaudējumi sportistiem un federācijām netika nodarīti, pretenzijas no citu komersantu vai pakalpojumu saņēmēju puses nav saņemtas.

Neatkarīgi no šīs sniegtās informācijas, lūgšu pārbaudīt minēto informāciju LOK  Ētikas komisijai un LOK auditoram.

Vēlos vēlreiz uzsvērt - šī ir pret mani un manu ģimeni organizēta nomelnošanas kampaņa, izmantojot publisko telpu. Pirms dažām nedēļām visu šos jautājumus LOK biedri varēja uzdot organizācijas Ģenerālās Asamblejas (ĢA) sesijā, taču tādus nesaņēmu. Tāpēc rodas likumsakarīgs jautājums, ar kādu mērķi tas tiek darīts tieši šobrīd?  Manuprāt, nespējot saņemt vairākuma mandātu biedru vidū, lai organizētu apvērsumu  un manu atkāpšanos no LOK prezidenta amata  ĢA laikā, tiek izmantota publiska nomelnošanas kampaņa, lai sasniegtu šo mērķi un tajā tiek iesaistīta pat mana ģimene.

Izsaku tikai nožēlu, ja šī “melnā kampaņa” tiek organizēta vienas no vadošajām federācijām - Latvijas Basketbola savienības vadībā, kas liek domāt, ka tiek realizētas šauras grupas intereses, upurējot sporta nozares un Olimpiskās kustības reputāciju.


Žoržs Tikmers, LOK prezidents