RĪGA, Jūl 18, BNS ‒ Londonas olimpiskās uguns stafete Latvijas lāpnešiem trešdien Anglijā izvērtās emocionāli piesātinātāka par gaidīto, jo visus dalībniekus ielīksmoja daudzie atbalstītāji un ielu malās pulcējušos skatītāju neviltoti aktīvā iesaistīšanās.

Olimpiskās uguns stafete radīja vislabākos iespaidus sporta skolotājam Aivaram Čaklim no Ventspils un tulkotājai Ievai Liepiņai, kuri savus posmus skrēja pirms pārējiem diviem Latvijas dalībniekiem šefpavāra Mārtiņa Rītiņa un SOS bērnu ciemata audzēknes Lindas Kļaviņas. Čaklis un Liepiņa aģentūrai BNS uzsvēra, ka viņu piedzīvotais pārsniedzis gaidīto, jo olimpiskās uguns stafetes gaisotne ir kā milzu ballītē, kur visi ir pozitīvi noskaņoti, aktīvi iesaistīti notiekošajā, kā arī uzmundrina skrējējus.

"Sajūtas ir pozitīvas un saviļņojošas, iepriekš domāju, ka viss būs lietišķāk," teica Liepiņa. "Domāju, kā noskaņošu sevi smaidīt, taču nebija sevi mākslīgi jāpiespiež. Ar ovācijām pavada simtiem cilvēku, ielās daudz skolasbērnu, visi grib paturēt olimpisko lāpu, un pašam prasās lēkāt kā lielā ballītē," svētku noskaņu raksturoja Liepiņa. Viņa guvusi pārliecību, ka Londonas olimpiskās spēles Lielbritānijā ir ļoti gaidītas, jo lāpas stafetē nav novērojamas formālisma izpausmes.

Pēc dalības lāpas stafetē Liepiņa sajutusi vēlmi sekot olimpiešu startiem, lai gan sporta ziņas iepriekš nav bijušas viņai prioritāte. "Lielākais stimuls, ka tagad noteikti skatīšos olimpiādi, ja būs laiks," viņa teica.

Savukārt Čaklis pastāstīja, ka lāpas stafete ir ļoti labi noorganizēta un tas palīdzējis kliedēt sākotnējo uztraukumu, vai negadīsies kāds misēklis. Čaklis neuzskata sevi par viegli aizkustināmu, taču emocijas uzviļņojušas, redzot ielu malās daudzos skatītājus un atbalstītājus. "Ielu malas ir cilvēku pilnas. Kur skrēju, divu līdz triju metru biezs pūlis stāvēja gar malām. Visu uzmundrina, filmē, atbalsta.. tās ir lielas pozitīvas emocijas," sacīja sporta skolotājs.

Daļa olimpiskās lāpas nesēju no Latvijas savus posmus veica Ešfordā, Kentas grāfistē. Ikviens lāpas nesējs stafetē mēroja aptuveni 300 metru distanci.

Latviju olimpiskās lāpas stafetē pārstāv Čaklis un Liepiņa, kurus izraudzīja publiskas atlases procesā, kā arī restorāna "Vincents" šefpavārs un biedrības "Slow Food Riga" priekšsēdētājs Rītiņš un 14 gadu vecā Valmieras SOS bērnu ciemata audzēkne Kļaviņa. Rītiņš un Kļaviņa savus posmus veiks vēlāk trešdien. Stafetes dalībniekiem vakarā vēl paredzētas svētku vakariņas, bet ceturtdien viņi jau atgriezīsies Rīgā.

Jau vēstīts, ka no 27.jūlija līdz 12.augustam Londonā notiks olimpiskās spēles. Olimpisko spēļu lāpas stafete Lielbritānijā sākās 18.maijā. Līdz pat olimpisko spēļu atklāšanai 27.jūlijā olimpiskā uguns 8000 lāpas nesēju rokās 70 dienu laikā apceļos visu Apvienoto Karalisti, mērojot kopumā 8000 jūdžu.

BNS, (371) 67088625, [email protected]