ZIŅAS, KALENDĀRS/ REZULTĀTI PAR SPĒLĒM ŠEIT


Šodien, 19. janvārī plkst. 13.00 (pēc Latvijas laika) Dienvidkorejas provincē Gangvonā notiks Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija. Kā jau iepriekš ziņots, Latvijas delegācijas karognesēji svinīgajā pasākumā būs bobslejiste Amēlija Kotāne un hokejists Olivers Mūrnieks.

FOTO GALERIJAS ŠEIT

Ik dienas kopā ar sportistiem ir delegācijas vadītājs Andris Lupiks, kurš dalās pirmajos iespaidos: “Jau ir aizritējušas 6 dienas, kopš pirmie sportisti ir ieradušies Olimpiskajā ciematā. Ceļš uz Dienvidkoreju ilga gandrīz 24 stundas un varam apgalvot, ka viss noritēja gludi. Par to paldies pieredzējušajiem rīkotājiem, kuri ne pirmo reizi organizē šādus lielus pasākumus. Organizatori dara lielisku darbu, palīdzot un atvieglojot visas sadzīviskās rūpes, lai jaunieši justos ērti un varētu veltīt visu enerģiju domām par startiem un rezultātiem.”

Līdz startiem jaunieši aktīvi trenējas un iepazīst savas sacensību vietas, ceļu uz tām un kopējos apstākļus, tomēr neiztrūkstoša spēļu sastāvdaļa ir arī dažādas kultūras un izglītojošās aktivitātes, un jaunu draudzību veidošana. “Organizatori ir parūpējušies par to, lai starp startiem un treniņiem jauniešiem nebūtu jāgarlaikojas – Olimpiskajā ciematā notiek gan viktorīnas un izglītojošie pasākumi, ir DJ un skan mūzika, kā arī padomāts par kādu klusāku vietu, kur jaunieši var mācīties un atpūsties. Mēs esam izmitināti studentu kopmītnēs un kopā ar Latvijas delegāciju tur ir apmetušies arī pārstāvji no Nīderlandes, Ķīnas, Īrijas, Ukrainas, Austrālijas. Jaunieši jau sāk viens otru iepazīt, apmainīties ar nozīmītēm, kas ir īpaša tradīcija Olimpiskajās spēlēs.  Vislielākā rosība vērojama ēdnīcā, kur notiek ne tikai ēdienreizes, bet arī sarunas starp sportistiem un treneriem, tiek apspriests, kā ir gājis, tiek plānots, ko darīsim rīt,” par sportistu ikdienu stāsta Andris Lupiks.

Delegācijas vadītājs atklāj arī, kādas emocijas šobrīd valda starp sportistiem: “Šodien gatavojamies atklāšanas ceremonijai. Jaunieši ir priecīgi, varbūt nedaudz noslēpumaini, gaidot savus pirmos startus un rezultātus. Daudziem no viņiem mērķis ir lielās Olimpiskās spēles un Jauniešu Olimpiskās spēles tam ir nozīmīgs atskaites punkts.”

Atklāšanas ceremonija TIEŠRAIDE

Kā pirmie sacensībām gatavojas kamaniņu braucēji, šorttreka disciplīnas sportisti un biatlonisti, kuri uz starta līnijas kāps jau 20. janvārī, kā arī 3x3 hokeja komanda, kuri rīt aizvadīs savu pirmo spēli. Svētdien, 21. janvārī norisināsies sacensības kamaniņu sportā, šorttrekā, biatlonā, 3x3 hokejā, kalnu slēpošanā, bet 22. janvārī varam turēt īkšķus par mūsu sportistiem skeletonā, bobslejā, šorttrekā, 3x3 hokejā, kalnu slēpošanā un ātrslidošanā. Pilno sacensību kalendāru, kā arī visu aktuālāko un jaunāko informāciju var atrast mājaslapā olimpiade.lv.

Pasaules Jaunatnes Ziemas olimpiskās spēles norisinās reizi četros gados, šoreiz savu mājvietu rodot Dienvidkorejas provincē Gangvonā. Tās sāksies 19. janvārī ar atklāšanas ceremoniju un divas nedēļas norisināsies ar visu 15 sporta veidu startiem, no kuriem Latvijas pārstāvji būs redzami 11 sporta disciplīnās. Gaidāmajās spēlēs Latviju pārstāvēs 45 sportisti, kas ir līdz šim lielākā Latvijas delegācijas pārstāvniecības Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Latvijas sportistu dalību Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs atbalsta LR Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), mazumtirdzniecības veikalu tīkls Rimi, sporta apģērbu zīmols 4F, kā arī informatīvie atbalstītāji - Visual media, SWH un TVNET Grupa.