Otrdien notikušajā šā gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra izlozē, kas risinājās Šveicē, tapa skaidrs, ka jūlijā Latvijas basketbola izlase šo turnīru aizvadīs Serbijas galvaspilsētā Belgradā. Latvijas valstsvienība turnīru uzsāks ar spēlēm pret Japānu un Čehiju.

Kvalifikācijas turnīri risināsies no 4. līdz 10. jūlijam, un katrā no trim turnīriem, kas risināsies Belgradā, Manilā un Turīnā, piedalīsies sešas komandas, kas sadalītas divās apakšgrupās. Divas spēcīgākās komandas iekļūs pusfinālā, bet vēlāk fināla uzvarētāja iegūs ceļazīmi uz Rio.

Tas nozīmē, ka no visām 18 komandām, kas piedalījās izlozē, tikai trīs dosies uz olimpiskajām spēlēm – pa vienai ceļazīmei Belgradā, Manilā un Turīnā.

Otrajā Belgradas turnīra apakšgrupā tika ielozēta Serbija, Angola un Puertoriko.

“Nav sliktākais variants. Jā, Serbijas reputācija ir iespaidīga, bet, ja reiz gribam nopietni pacīnīties par ceļazīmi uz Rio spēlēm, ir jābūt gataviem uzvarēt kādu Eiropas elites komandu. Ar pirmajiem pretiniekiem Japānas izlasi nekad neesam spēlējuši, bet no kolēģiem informācijas netrūkst. Sagaidīsim ļoti ātru spēli ar daudziem trīspunktniekiem. Auguma pārsvars būs mūsu pusē, bet to vajadzēs prast izmantot," Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapā paudis izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Par Čehijas izlasi viņš izteicies, ka tai nav rezervē trumpju, ar kuriem pārsteigt Latvijas valstsvienību. Galvenais - neļaut viņiem ieskrieties, kā izlase ļāva "EuroBasket 2015" ietvaros spēlē Lillē.

"Otrajā apakšgrupā sapulcējusies ļoti interesanta sabiedrība. Serbijas izlase savā laukumā, protams, ir galvenā favorīte, bet uz mājiniekiem gulsies milzīga atbildība. Serbu treneris Džordževičs pēdējā laikā regulāri sūdzējies, ka tiesneši darot pāri viņa komandai, un droši vien cer, ka mājās būs savādāk. No otras puses, gan Puertoriko, gan Angola ir vērā ņemams spēks. Iespējami dažādi pavērsieni, bet, ja Serbija tiks līdz izšķirošajai spēlei, Belgradas Arēnā tie būs milzīgi svētki. Gribētos tajos piedalīties – ir iespēja paveikt labu darbiņu. Pat labāku, nekā izdevās Eiropas čempionātā," norādīja Bagatskis.

"Pretiniekus, protams, pētīsim, bet, atkārtošos, svarīgāk būs pašiem kvalitatīvi sagatavoties, katram nospēlēt par visiem 100 procentiem un dažiem pat vēl labāk. Ceru, ka beidzot varēsim spēlēt iespējami labākajā sastāvā. Plāns jau ir skaidrs – kopā pulcēsimies jūnija pirmajās dienās, protams, ņemot vērā spēlētāju aizņemtību izslēgšanas turnīros savos klubos. Noderētu 6-7 pārbaudes spēles," pauda Bagatskis.

Jāpiebilst, ka ar Čehijas izlasi Latvijas komanda līdz šim spēlējusi astoņas reizes, no kurām uzvarējusi četros mačos. Pēdējo reizi tas bija "EuroBasket 2015" turnīrā – grupas spēlē Rīgā latvieši uzvarēja ar 72:65, bet cīņā par 7.vietu zaudēja ar 70:97.

Ar Japānas izlasi, kas Āzijas čempionātā ierindojās 4.vietā, Latvijas vīriešu valstsvienība līdz šim nav spēlējusi.

Jau zināmas deviņas basketbola izlases, kas spēlēs olimpiādē - ASV, Brazīlija, Austrālija, Venecuēla, Argentīna, Nigērija, Spānija, Lietuva un Ķīna. Kopumā par medaļām Rio cīnīsies 12 izlases.