LONDONA, Jūl 18, BNS/AFP - Londonas olimpisko spēļu organizatori trešdien paziņoja, ka saīsinājuši atklāšanas ceremoniju, izņemot no programmas vienu elementu, jo bažījas, ka, ceremonijai ievelkoties, sabiedriskajā transportā veidosies sastrēgumi un skatītāji nevarēs nokļūt mājās.

Londonas olimpisko spēļu organizatori atklāja, ka priekšnesums ar velosipēdu trikiem ir izņemta no programmas, lai nodrošinātu, ka 27.jūlijā gaidāmā 30.vasaras olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija beidzas ieplānotajā laikā.

"Mums ir jābūt drošiem, ka šovs iekļaujas paredzētajā laikā, lai skatītāji mājās varētu nokļūt ar sabiedrisko transportu, tādēļ pieņēmām smagu lēmumu izslēgt no programmas nelielu priekšnesumu ar velosipēdu trikiem," informēja Londonas olimpisko spēļu organizatori.

Organizatoru pārstāvis piebilda, ka ceremonija Olimpiskajā stadionā Londonas austrumos, kuras izmaksas sasniedz 27 miljonus mārciņu (24 miljonus latu), beigsies laikā starp pusnakti un pusstundu pēc tās (no 2 līdz 2.30 pēc Latvijas laika).

Šova veidotāji atklāj, ka stadions pārvērtīsies par britu lauku idilli ar govīm, aitām un mākslīgiem mākoņiem, kas atnesīs Lielbritānijai raksturīgo lietu, ko gan varētu dot arī pati daba.

Ceremonijas mākslinieciskais direktors Denijs Boils, kura veidotā filma "Graustu miljonārs" ieguva astoņas ASV Kinoakadēmijas balvas "Oskars", norādījis, ka olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija britiem dos "ieskatu par mums pašiem kā tautu".

Tomēr britu plašsaziņas līdzekļi ir kritizējuši ceremonijas koncepciju, salīdzinot to ar bērnu animācijas filmiņas "Teletūbiji" norises vietu.

Gaidāms, ka olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju visā pasaulē vēros miljards skatītāju, bet klātienē to darīt iespēja būs 62 tūkstošiem.

Olimpisko spēļu atklāšanas un noslēguma ceremoniju budžets decembrī tika dubultots līdz 81 miljonam mārciņu (72 miljoniem latu). Tiek vēstīts, ka budžeta dubultošanu veicināja premjerministra Deivida Kamerona iesaistīšanās.

Olimpiskās spēles Londonā risināsies no 27.jūlija līdz 12.augustam.

BNS, +371 67088621, [email protected]