Tuvojoties Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskajām spēlēm ''Gangvona 2024'', Latvijas Olimpiskā komiteja dodas ciemos pie #KomandaLatvija treneriem, lai ielūkotos 11 ziemas sporta veidu disciplīnu aizkulisēs, kurās Latviju ''Gangvona 2024'' kopumā pārstāvēs 45 jaunie sportisti. Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskās spēles 2024 norisināsies no 19.janvāra līdz 1.februārim Dienvidkorejā. 

KAMANIŅAS

“Kamaniņu sports ir viens no top 10 ekstrēmākajiem sporta veidiem pasaulē”

Zintis Šaicāns, Latvijas Nacionālas izlases galvenais treneris, par kamaniņu sportu izsakās šādi: “Kamaniņas ir ātrākais un ekstrēmākais sporta veids, ar ko nodarboties. Un arī viens no bīstamākajiem. Tas pat ir atzīts kā viens no top 10 ekstrēmākajiem sporta veidiem pasaulē. Bieži vien cilvēki no malas skatās uz kamaniņu sportu un domā, ka nekas nav jādara – iegulies kamanā un brauc. Tajā pašā laikā - tā ir nenormāla fiziskā slodze un viss ķermenis ir maksimālā pulsā. Slodze un darbs, kas tiek ieguldīts trasē ir milzīgs. “

Atbildot uz jautājumu, kādi ir sportiskie mērķi Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs, Zintis Šaicāns ir lakonisks: “Mērķis ir tikai viens – uzrādīt pēc iespējas augstākus rezultātus. Tā noteikti ir medaļa un mēs uz to ejam. Un  šī brīža rezultāti, ko jaunieši parāda, arī liecina, ka mēs būsim gatavi cīnīties par medaļām.”

Atbalsti mūsu kamaniņu sportistus 20. un 21. janvārī individuālajās sacensībās 23. janvārī komandu sacensībās. 

https://www.youtube.com/watch?v=3xv0mtVBkc8&t=16s

SKELETONS

“Skeletons ir viena no grūtākajām lietām, ko es esmu savā dzīvē darījis.”

Ivo Šteinbergs, Latvijas jaunatnes komandas skeletona treneris, par skeletonu stāsta: “Skeletons ir ledus renes sporta veids, kur sportists maksimāli ātri ieskrienas, uzlec uz kamanas un ar galvu pa priekšu, izmantojot ķermeni, mēģina pēc iespējas ātrāk veikt trases distanci. Tas izskatās daudz vieglāk, nekā tas ir patiesībā. Tieši tā es nokļuvu skeletonā, jo televizorā tas izskatījās ārkārtīgi vienkārši, bet tā ir viena no grūtākajām lietām, ko es esmu savā dzīvē darījis. Gan psiholoģiski, gan fiziski.”

Taujāts par šo spēļu mērķiem, Ivo atbild: “Mērķi ir visaugstākie. Tad, kad mēs iesākām šo projektu ar mērķi kvalificēties, tad tas uzreiz bija skaidrs. Ņemot vērā Latvijas skeletona tradīcijas, gribam turpināt iesākto un to pašu arī sasniegt Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs. Vai arī vēl vairāk. Jo iepriekšējos gados ir bijušas sudraba medaļas, bet zelta medaļas vēl nav bijušas. Vienvārdsakot – mērķi ir visaugstākie, viss ir sportistu rokās.”

Atbalstīt un turēt īkšķus par skeletonistiem varēs 22. un 23. janvārī. Pirmie sāks puiši ar diviem braucieniem un tajā pašā dienā noskaidros medaļniekus un nākamajā dienā startēs meitenes ar diviem braucieniem un noskaidros medaļniekus.

https://www.youtube.com/watch?v=5lqgYcVECsk

BOBSLEJS

“Reti kurš ir tik traks, ka tādā vecumā ir gatavs vilkt ķiveri galvā un traukties lejā pa ledu diezgan lielā ātrumā”.

Kristaps Kotāns, Latvijas bobsleja un skeletona sporta federācijas valdes loceklis, par gaidāmajām Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskajām spēlēm saka: “Gangvonai gatavojamies ar lielu smaidu un ļoti gaidām to brīdi. Principā gatavošanās bija gadu. Mēs esam visu gadu trenējušies, mēs esam bijuši uz visām kvalifikācijas sacensībām, un kā tāds ķirsītis uz tortes ir Olimpiskās spēles pēc smaga darba gada garumā.”

Skaidrojot to, kas ir monoboblejs, Kristaps stāsta: “Monoboblejs ir tas pats kas bobslejs, tikai lejā brauc viens cilvēks. Pats stumj, pats stūrē, pats bremzē beigās. Mums ir divas meitenes, kuras piedalīsies. Gan Kate Liene, gan Amēlija – abas ir kvalificējušās spēlēm un abas brauc uz Gangvonu. Reti kurš ir tik traks, ka tādā vecumā ir gatavs vilkt ķiveri galvā un traukties lejā pa ledu diezgan lielā ātrumā.”

Atbalsti Latvijas meitenes pirmdien, 22. janvārī.  

https://www.youtube.com/watch?v=3OdsU7985_U