Pirmajā braucienā 16 gadus vecais Latvijas delegācijas karognesējs spēļu atklāšanas parādē startēja ar 52.numuru un finišēja pēc vienas minūtes un 12,87 sekundēm, kas deva 46.vietu. Viņš ātrākajam kalnu slēptājam austrietim Filipam Hofmanam zaudēja 10,37 sekundes.

Otrajā braucienā Gulbis uzrādīja 37.ātrāko laiku, finišējot pēc minūtes un 11,26 sekundēm, kas summā deva 39.vietu 17,82 sekundes aiz uzvarētāja Hofmana, kurš bija ātrākais arī otrajā braucienā.

Otro un trešo vietu ieņēma šveicieši. Sandro Cūrbrigs bija otrais 2,54 sekundes aiz uzvarētāja, bet Liks Rodī no komandasbiedra atpalika nieka četras sekundes simtdaļas.

Tikmēr Latvijas jaunie kērlingisti Ričards Vonda, Eduards Seļiverstovs, Anna Lasmane un Ērika Patrīcija Bitmete pirmdien jaukto komandu sacensību ceturtajā mačā ar 7:9 atzina Zviedrijas pārākumu. Piektajā un sestajā endā Latvijas kērlingisti guva pa trim punktiem, panākot vadību ar 7:3, taču nākamos divus endus zaudēja ar 0:2 un 0:4, piekāpjoties arī visā spēlē.

Otrdien latviešiem cīņa ar Japānu.

Pirmajos mačos latvieši ar 0:7 piekāpās Čehijai un ASV, kā arī ar 7:10 - Itālijai.

Latvija spēlēs ir pārstāvēta ar 30 sportistiem deviņos sporta veidos - biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda - septiņi sportisti, biatlonā startē seši jaunie sportisti, pa diviem pārstāvjiem ir bobslejā un skeletonā. Distanču un kalnu slēpošanas sacensībās startē attiecīgi četri un divi jaunie slēpotāji, kērlinga turnīrā jauktajām komandām piedalās četri sportisti, šorttrekā - divi, bet viena pārstāve ir 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā, kur komandas tiek veidotas no vairāku valstu sportistiem un Latvijas pārstāve ir vārtsardze.

III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Šveices pilsētā Lozannā norisināsies no 9. – 22.janvārim.Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk kā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 8 ziemas sporta veidu 16 disciplīnas un tiks sadalīts 81 medaļu komplekts.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējuši tādi tagad zināmi sportisti kā kamaniņu braucēji Ulla Zirne, Riks Kristens Rozītis un Kristers Aparjods, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, kā arī distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

III Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lausanne2020.sport/en.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.