Sporta veidu piktogrammas ir neatņemama Olimpisko spēļu sastāvdaļa un tā dizains ir unikāls katrās Olimpiskajās spēlēs. Piktogrammas ir arī būtisks sporta veidu “saīsinājums” starptautiskā nozīmē.

Phjončhanas ziemas Olimpisko spēļu sporta veidu piktogrammas dizains ir balstīts uz Korejas skriptu vai “Hangula”, kas tika izstrādāts Korejā 15.gadsimtā un tiek izmantots arī mūsdienās. Piktogrammu dizains sniedz ieskatu korejiešu kultūrā. Slīpās un izliektās līnijas no “Hangula” raksta, ir izmantotas, lai izveidotu dinamiskus attēlus, kas ietver sevī sportistu atlētismu un iemieso Olimpisko garu.

Kopā ir izveidotas 24 piktogrammas, kas ir balstītas uz četriem “Hangulas” alfabēta līdzskaņiem un trīs patskaņiem. Lai arī Phjončhanas ziemas Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļautas 15 sporta veidu disciplīnas, dažiem sporta veidiem ir vairāk par vienu piktogrammu. Piemēram, kalnu slēpošanā ir divas atsevišķas piktogrammas – viena tehniskajiem veidiem un otra ātruma veidiem, savukārt snovbordā ir ne mazāk kā piecas dažādas piktogrammas.

“Olimpisko sporta veidu piktogrammas ir Olimpisko spēļu elements un vienmēr pastāv zināms uztraukums, veidojot tā dizainu, līdzīgi kā tas bija ar oficiālajiem Phjončhanas ziemas Olimpisko spēļu talismaniem”, atzīst spēļu rīcības komitejas prezidents Lee Hee-Beom.

“Esmu pārliecināts, ka mūsu mākslinieku komanda ir ieguvusi nevainojamu līdzsvaru, izveidojot piktogrammas viegli atpazīstamas, vienlaikus ņemot vērā vietējo kultūru un likt Korejai justies lepnai par unikālā alfabēta integrēšanu piktogrammās”, piebilda Lee.